kobieta myje zęby szczoteczką do zębów

Zabieg Piezocision to nic innego, jak dekortykacja przyzębia, czyli zabieg ultradźwiękową metodą ortodontyczną, która dorównuje skutecznością aparatowi ortodontycznemu. Jej zaletą jest przede wszystkim to, że na pożądane efekty leczenia nie trzeba długo czekać.

W przebiegu zabiegu dekortykacji przyzębia, stomatolog nacina kość korową wyrostków zębodołowych, co powoduje pobudzenie kości gąbczastej do przemiany. Innymi słowy zabieg Piezocision motywuje organizm człowieka do rozpoczęcia procesu samoodbudowy i autoregeneracji.

Chirurg stomatolog, wykonując zabieg Piezocision, wykorzystuje specjalistyczne urządzenie Piezotome, które składa się z rękojeści przymocowanej do jednostki centralnej. Rękojeść może być ponadto wyposażona w 6 różnych rodzajów końcówek zabiegowych, służących do ultradźwiękowej przedimplantacyjnej chirurgii.📞 Zadzwoń do nas: 606 315 315 i umów się na wizytę w naszej klinice stomatologicznej  🦷


Zanim nastąpi zabieg Piezocision, chirurg stomatolog nakłada na zęby pacjenta specjalny aparat, a dopiero później wykonuje dekortykację przyzębia. Ma to na celu zwiększenie tempa przesuwania się zębów w pożądane miejsca w szczękach i uzyskanie odpowiedniego efektu leczenia ortodontycznego. Po zabiegu zęby można z łatwością przesuwać z wykorzystaniem tradycyjnego aparatu stałego, metalowego lub niewidocznym aparatem Invisalign

Spis Treści


📞 Zadzwoń do nas: 606 315 315 i umów się na wizytę w naszej klinice stomatologicznej  🦷


Zalety zabiegu dekortykacji przyzębia

Przy zastosowaniu metody ultradźwiękowej dekortykacji przyzębia, chirurg skupia się wyłącznie na cięciu zmineralizowanych, twardych tkanek. Podczas zabiegu nie są niszczone i uszkadzane delikatne tkanki miękkie, czy naczynia krwionośne. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i nie jest krwawy.


📞 Zadzwoń do nas: 606 315 315 i umów się na wizytę w naszej klinice stomatologicznej  🦷


Piezocision polecany jest dla osób z niewielkimi krzywiznami, jak i dla tych, którzy dotknięci są dużymi wadami zgryzu, takimi jak szkieletowy zgryz otwarty czy zwężenie szyjki. W większości przypadków przynosi bardzo dobre rezultaty leczenia, w krótkim czasie. Pozwala uniknąć konieczności ekstrakcji zębów i nie ma ograniczeń wiekowych do jego wykonania. Zabieg może być zrealizowany już po nałożeniu aparatu lingwalnego lub ortodontycznego.

Już po sześciu miesiącach, pacjent uzyska takie efekty wizualne, jak przy tradycyjnym zastosowaniu samego aparatu ortodontycznego. Oczywiście w przypadku cięższych przypadków, leczenie się wydłuża w czasie, nawet do roku.

Supradent Poleca:  Leczenie kanałowe - co to jest, kiedy jest wskazane? Przebieg i leczenie

Jak wygląda proces leczenia?

Pacjenci poddający się zabiegowi Piezocision mogą wydatnie skrócić czas leczenia ortodontycznego, nawet do pół roku. Pacjent uzyskuje w takim przypadku takie same efekty wizualne, jak przy rocznym czy dwuletnim noszeniu aparatu ortodontycznego. Jeśli wady zgryzu są cięższe, leczenie może się wydłużyć, nawet do roku.

Cały proces leczenia z zastosowaniem zabiegu dekortykacji przyzębia składa się z kilku wizyt, co uzależnione jest od indywidualnych potrzeb pacjenta i stopnia posiadanej przez niego wady. Pacjent musi się zgłaszać w tym czasie na zaplanowane wizyty u chirurga stomatologicznego. Dzięki systematyczności ma szansę osiągnąć zadowalające efekty leczenia w możliwie jak najkrótszym czasie.

Autor: Zespół Kliniki Supradent 

Zobacz inne porady ekspertów: