zdjęcie implantów zębowych

W ostatnich latach można zauważyć, że coraz więcej osób decyduje się na zastosowanie implantów zębowych w celach protetycznych. Trend ten jest spowodowany nie tylko doskonałym efektem estetycznym, ale także faktem, że w zakresie odczuwania implanty nie różnią się niczym od naturalnych zębów. Na rynku dostępne są różne systemy implantów, dlatego wielu z nas może mieć wątpliwości – jakie wybrać?

Na czym polega zakładanie implantów?

Zakładanie implantów to nie jeden zabieg, a cały proces, który zawiera w sobie wiele różnych etapów. Mówiąc o implancie mamy przede wszystkim na myśli tytanową śrubę, która zostaje umieszczona w kości. Zabieg ten rozpoczyna cały proces wszczepiania implantów. W następnej kolejności musimy zaczekać aż rana się zagoi. Następuje także osteointegracja, czyli proces, w którym komórki kostne – osteoblasty – wrastają w implant. Następnie należy umieścić w kości śrubę gojącą, która ma za zadanie przyspieszyć regenerację błon śluzowych. Dopiero po zakończeniu tych etapów można założyć koronę, czeli widoczny gołym okiem ekwiwalent naturalnego zęba. 

Implanty zębów – jaki system wybrać?

Wiele osób, które podjęły już decyzję zastanawia się na jaki system implantów się zdecydować. Odpowiedź wydaje się trudna, bowiem na rynku funkcjonuje wiele różnych systemów implantów, które w równej mierze zachwale są przez producentów. Jak więc podjąć decyzję?

Na każdy system implantologiczny składają się osadzane w tkance kostnej śruby. To własnie one pełnią funkcję korzenia zęba i są swoistym fundamentem, na którym w kolejnych etapach umieszcza się koronę zęba. Bardzo ważnym elementem są także łączniki pomiędzy implantem a koroną. W skład systemu wchodzą także różnego rozdaju drobne elementy, takie ja wiertła czy śruby. Czym więc różnią się od siebie poszczególne systemy implantów? Między innymi wyglądem, skokiem gwintu, samą konstrukcją czy tym jak ostre są na nich nacięcia. 

Supradent Poleca:  Dzień Otwarty z Oral-B

Jakie są najlepsze implanty zębów? Poznaj system Straumann

Obecnie na rynku dostępnych jest kilka głównych i najbardziej popularnych systemów implantów. Wszystkie różnią się od siebie pewnymi szczegółami, są jednak bezpieczne i bardzo skuteczne. Jednym z najpopularniejszych systemów implantacyjnych stosowanych w stomatologii na całym świecie jest system Straumann. Implanty Straumann są nie tylko stworzone z najwyższej klasy komponentów, ale także niesamowicie uniwersalne i praktyczne. Za ich pomocą możliwe jest odtworzenie nie tylko jednego, ale nawet kilku ubytków zębowych. W wielu przypadkach używane są także w u pacjentów z problemem bezzębia. 📞 Zadzwoń do nas: +48 606 315 315 i zapisz się na konsultację do naszej klinki  🦷


System Straumann rekomendowany w naszej klinice Supradent

W naszej klinice Supradent specjalizujemy się we wszczepianiu implantów zębowych Straumann. Nasi doświadczeni implantolodzy cenią sobie ich wysoką jakość oraz wysoką skuteczność zastosowania. Szacuje się, że nawet dziewiędzesiąt pięć procent wszeczepionych implantów z tego systemu okazuje się całkowicie skutecznych. System implantów Straumann ma szwajcarski rodowód, co świadczy o jego bardzo wysokiej dokładności i jakości wszystkich użytych do ich konstrukcji komponentów.

Dużą zaletą jest także to, że w zależności od zastosowania oraz indywidualnych potrzeb pacjetów, implanty Straumann mogą mieć bardzo różne kształty i długość. Różnią się one także od siebie rodzajem powierzchni pokrywającym śródkostną część implantu. 

Rodzaj systemu implantów to jedno z wielu kryteriów, które mają znaczenie w kwestii żywotności implantów i skuteczności ich przyjęcia się. Warto zwrócić uwagę na system Straumann, który jest jednym z najwyższej jakości dostępnych na rynku. 

Polecamy:
Supradent Poleca:  Martwy ząb - co to jest i w jaki sposób go leczyć?