implanty zębowe straummann

Czym są implanty Straumann?

Implanty Straumann® są jednymi z najpopularniejszych systemów implantacyjnych w stomatologii na całym świecie. W ciągu dekady wszczepiono pacjentom już 4 miliony implantów tego typu. System rozwijany jest od ponad 30 lat, a kolejne lata przynoszą jego modyfikacje i ulepszenia. Pojedynczy implant Straumann pozwala na odtworzenie każdego rodzaju braków zębowych. Służy do odbudowania zarówno pojedynczych zębów, jak i braków grup zębów. Rozwiązuje nawet problemy bezzębia pacjentów.

Czym wyróżniają się implanty Straumann?

Dentyści doceniają unikalne cechy implantów Straumann, takie jak:

  • wysoka skuteczność zastosowania – szacuje się, że w 95 proc. przypadków okazują się one całkowicie skuteczne,
  • szeroki asortyment możliwych do użycia elementów protetycznych – cementowanych i przykręcanych na implantach Straumann,
  • rygorystyczne, szwajcarskie standardy jakości stosowane przy wytwarzaniu wszczepów z systemu Straumann.

Elementy składowe systemu implantów Straumann

Implant Straumann może mieć inny kształt i długość, w zależności od indywidualnych potrzeb pacjentów stomatologicznych i przeznaczenia. W systemie Straumann wyróżnia się co najmniej trzy rodzaje implantów tego typu:📞 Zadzwoń do nas: +48 606 315 315 i zapisz się na konsultację do naszej klinki  🦷


  • Implanty Standard Plus Narrow Neck – w skrócie implanty NN, zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o odbudowaniu siekaczy: górnych bocznych oraz dolnych przyśrodkowych i bocznych. Jako jedyne spośród implantów Straumann posiadają one zintegrowany, zewnętrzny łącznik protetyczny. To dzięki niemu zyskują większą wytrzymałość mechaniczną, pomimo że średnica podstawy protetycznej w ich przypadku została zmniejszona do 3,5 mm. Pozwalają na umieszczenie implantów nawet w bardzo wąskich lukach w uzębieniu oraz na zmniejszenie kosztów wykonania korony protetycznej na implancie.
  • Implanty Standard i Standard Plus – są to implanty ogólnego przeznaczenia, stosowane w większości przypadków przy uzupełniania braków w uzębieniu. Nadają się do umocowania koron lub mostów protetycznych oraz zatrzasków, magnesów lub belek, które służą do utrzymywania w odpowiednim położeniu standardowych, całościowych protez. Implanty Standard i Standard Plus produkowane są w dwóch wersjach, różniących się średnicą podstawy protetycznej. Dlatego wyróżnia się implanty Regular Neck (RN) o średnicy 4,8 mm oraz implanty Wide Neck (WN) o średnicy 6,5 mm do odbudowy trzonowców.
  • Implanty serii Straumann®TE – przeznaczone do wszczepiania pacjentom bezpośrednio po zabiegu usunięcia zęba lub niedługo po zabiegu. Ich kształt jest dostosowany indywidualnie do kształtu naturalnego zębodołu pacjenta. Można dobierać w ich przypadku rodzaj gwintu, aby finalnie zapewnić najlepszą stabilizację odbudowy protetycznej.
Supradent Poleca:  Retainer - aparat retencyjny - Jak działa ?

W systemie Straumann produkowane są implanty różniące się rodzajem powierzchni, która pokrywa śródkostną część implantu. Są one wytwarzane z powierzchni typu SLA, otrzymywanej przy piaskowaniu i wytrawieniu tytanu lub powierzchni typu SLActive, powstałej jako udoskonalenie powierzchni SLA.

Autor: Zespół Kliniki Supradent