Invisalign Warszawa

Wielu pacjentów ze zdiagnozowaną wadą zgryzu rezygnuje z leczenia ortodontycznego, ponieważ nie chce zdecydować się na założenie stałego aparatu metalowego, który nie należy do najpiękniejszych ozdób naszego uśmiechu. Nie trzeba jednak tego robić, aby uzyskać piękny, a przede wszystkim zdrowy zgryz. Można zastosować w wielu przypadkach leczenie aparatem Invisalign.

Czym jest Invisalign?

Aparat Invisalign to w pełni przezroczysty, estetyczny i niewidoczny dla osób postronnych aparat ortodontyczny, zdolny do wyprostowania zębów dyskretnie, acz skutecznie.

Można też powiedzieć, że Invisalign to metoda leczenia prostych i złożonych wad zgryzu, która opiera się na zastosowaniu tzw. alignerów, czyli nakładek, których zadaniem jest przesuwanie zębów na pożądane pozycje, poprzez wywieranie na nie kontrolowanego nacisku.

Aparaty Invisalign zdecydowanie różnią się od tradycyjnych, metalowych aparatów ortodontycznych, ponieważ w ich przypadku elementy aparatu wywierają miejscowy nacisk o odpowiednim natężeniu na pożądane zęby, przez właściwy okres. Lekarz ortodonta stosując Invisalign może przemieszczać zęby w pożądane miejsca w zasadzie na każdym etapie leczenia.

Kiedy lekarz zastosuje Invisalign?

Ortodonta może zadecydować o zastosowaniu aparatu Invisalign u pacjenta, który z różnych powodów nie może sobie pozwolić na założenie widocznego aparatu ortodontycznego z metalowymi zamkami. System Invisalign będzie zalecany do leczenia różnych problemów ortodontycznych, w tym:

 • szpar między zębami,
 • zgryzu krzyżowego,
 • nadmiernego stłoczenia zębów,
 • zgryzu głębokiego.

Sprawdź: Ortodoncja Warszawa – klinika Supradent

W każdym przypadku pierwszym krokiem na drodze do uzyskania równego uzębienia i prawidłowego zgryzu będzie wizyta w naszej klinice stomatologicznej, gdzie nasi specjaliści, na czele z dr Małgorzatą Adamczyk Certyfikowanym Lekarzem Invisalign, dokonają oceny stanu uzębienia pacjenta i stworzą kompletny plan leczenia ortodontycznego. Do planowania wykorzystujemy m.in. tomograf 3D, pozwalający na uzyskanie obrazowania trójwymiarowego.

W klinice Supradent każdy pacjent może sprawdzić, czy leczenie metodą Invisalign odpowiada jego potrzebom. Wystarczy, aby w tym celu umówił się na wizytę u Certyfikowanego Lekarza Invisalign. Jeśli okaże się to wskazane, lekarze z naszej kliniki przygotują dla pacjenta indywidualnie dobrany zestaw alignerów, które będą stopniowo przesuwać zęby pacjenta. Z założenia każdy aligner z kompletu należy nosić średnio 2 tygodnie, po czym pacjent wymienia go na nowy. Czynność tą powtarza aż do chwili uzyskania najbardziej pożądanego efektu leczenia i ustawienia zębów.

Invisalign – cena 

Cena leczenia z wykorzystaniem aparatu Invisalign uzależniona jest od wielu czynników. Lekarz po przeanalizowaniu indywidualnego planu leczenia pacjenta będzie mógł podać mu dokładne koszty. Bierze się przy tym pod uwagę typ wady zgryzu, istniejącą kondycję zębów oraz pożądane efekty leczenia ortodontycznego.

  Imię i nazwisko

  Email

  Temat

  Treść wiadomości