zdjęcie przedstawiające implanty zębowe

Współczesna stomatologia i implantologia nie pozostawiają żadnej wątpliwości. Implanty zębowe to najnowocześniejsza i najbardziej korzystna dla pacjenta metoda uzupełniania ubytków w uzębieniu. Nie da się jednak ukryć, że przebieg zabiegu chirurgicznego, który towarzyszy ich wszczepianiu w wielu pacjentach budzi prawdziwą grozę. Wiercenie w kości, długotrwałe oczekiwanie na pełne wygojenie się rany – to tylko niektóre budzące wątpliwość kwestie. Podpowiadamy, czy implanty zębów bolą i czy zabiegu naprawdę należy się bać.

Przebieg wszczepiania implantów

Wszczepianie implantów zębowych to dla wielu z nas proces będący prawdziwą zagadką. Właśnie z powodu niewiedzy i niezrozumienia rodzą się obawy w kwestiach potencjalnego bólu. W istocie wszczepianie implantów rozłożone jest w czasie. Pierwszy zabieg chirurgiczny polega na wywierceniu w kości specjalnego otworu, w który następnie zostaje wkręcona tytanowa śruba. Dopiero po jej pełnym zagojeniu się i umieszczeniu w miejscu implantu śruby gojącej można rozpoczynać proces zakładanie korony, czyli widocznej części implantu. W międzyczasie następuje także proces osteointegracji, czyli zrastanie się implantu z kością. 

Czy wszczepienie implantów boli?

Perspektywa wywiercania w kości otworu w wielu z nas mrozi krew w żyłach. Warto jednak pamiętać, że cały zabieg chirurgiczny wykonywany jest pod znieczuleniem miejscowym, dlatego dla pacjenta jest nie tylko całkowicie bezbolesny, ale także poziom dyskomfortu jest niższy niż w przypadku takich rutynowych zabiegów stomatologicznych, jak na przykład wyrywanie zębów mądrości. Jedynym elementem wszczepiania implantu, który może sprawiać nam jakikolwiek dyskomfort są wibracje, które powstają podczas wiercenia otworu. 

Aby implant mógł z powodzeniem pełnić funkcję naturalnego zęba musi być umieszczony w kości bardzo precyzyjnie pod odpowiednim kątem przez doświadczonego lekarza implantologa. Implanty zębów wszczepiane w naszej klinice Supradent to gwarancja nie tylko doskonałej jakości, ale także całkowitego braku bólu. 

Supradent Poleca:  Jak czyścić implanty zębów?

Sprawdź: Implanty zębów Warszawa – Klinika Supradent📞 Zadzwoń do nas: +48 606 315 315 i zapisz się na konsultację do naszej klinki  🦷


Implanty zębów – ból po zabiegu

Dla wielu z nas wciąż bardzo istotną kwestią jest samopoczucie po zabiegu. Zastanawiamy się, czy implanty zębów powodują ból po zejściu z fotela w gabinecie. Po zabiegu, kiedy przestanie już działać znieczulenie, mogą pojawiać się umiarkowane dolegliwości bólowe. Aby móc się z nimi uporać, pacjentowi zostają przepisane doustne leki przeciwbólowe. Wspomagająco można stosować także miejscowe zimne okłady. Nasilenie bólu może być różne w zależności od osoby, jednak nie powinien on uniemożliwiać codziennych czynności. 

Pomimo obaw można śmiało stwierdzić, że wszczepianie implantów nie jest zabiegiem bolesnym. Na wszystkich jego etapach zostaje nam podane znieczulenie miejscowe, dlatego też zabieg jest całkowicie bezbolesny dla pacjenta. Ból po zabiegu nie jest natomiast bardzo uciążliwy i może być z powodzeniem niwelowany przez przepisane przez lekarza doustne leki przeciwzapalne i przeciwbólowe. 

Polecamy: