Ilustracja prezentująca implanty zębowe

Zęby pełnią ważną funkcję w naszym życiu codziennym, dlatego też ich utrata może prowadzić do niezwykle uciążliwych skutków. W przypadku braku jednego lub kilku zębów, implanty zębowe stanowią doskonałe rozwiązanie, które pozwala na powrót do pełnej funkcjonalności jamy ustnej. W tym artykule przedstawimy wszystkie aspekty, związane z zakładaniem implantów zębowych, jak i ich korzyści.

Czym są implanty zębowe?

Implanty zębowe to sztuczne korzenie zębów, które są wstawiane w miejsce utraconych zębów. Implanty zębowe zastępują korzenie zębów i stanowią solidną podstawę dla protez zębowych, czy korony protetycznej.

Czy warto zakładać implanty? Poznaj ich zalety

Istnieje wiele zalet implantów zębowych. Oto kilka z nich:

Poprawa estetyki

Implanty zębowe wyglądają i funkcjonują dokładnie jak naturalne zęby, dzięki czemu zapewniają piękny i naturalny wygląd.

Poprawa funkcjonalności

Implanty zębowe przywracają pełną funkcjonalność jamy ustnej, pozwalając na swobodne jedzenie, mówienie i śmiech.📞 Zadzwoń do nas: +48 606 315 315 i zapisz się na konsultację do naszej klinki  🦷


Trwałość implantów

Implanty zębowe są bardzo trwałe i mogą służyć przez wiele lat, jeśli są odpowiednio pielęgnowane.

Wygoda implantów

Implanty zębowe nie wymagają żadnych dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych, takich jak klejenie czy usuwanie, co oznacza, że ​​są wygodne w użytkowaniu.

Bezpieczeństwo implantów

Implanty zębowe są całkowicie bezpieczne i nie wywołują reakcji alergicznych lub odrzucenia przez organizm.

Supradent Poleca:  Clear aligner – o metodzie, jak wygląda leczenie?

Wsparcie dla pozostałych zębów

Implanty zębowe stabilizują sąsiadujące zęby, co pomaga w utrzymaniu ich pozycji w jamie ustnej.

Implant zęba w dużym zbliżeniu osadzony w szczęce pacjenta

Tabela z zaletami implantów zębowych

Poniżej w tabeli zebraliśmy najważniejsze zalety implantów zębowych, aby mogli Państwo zapoznać się z pełnym spektrum korzyści wynikających z implantacji.

ZaletaOpis
Poprawa estetykiImplanty zębowe wyglądają jak naturalne zęby.
Poprawa funkcjonalnościImplanty zębowe przywracają pełną funkcjonalność jamy ustnej.
TrwałośćImplanty zębowe są bardzo trwałe i mogą służyć przez wiele lat, jeśli są odpowiednio pielęgnowane.
WygodaImplanty zębowe są wygodne w użytkowaniu i nie wymagają dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych.
BezpieczeństwoImplanty zębowe są całkowicie bezpieczne i nie wywołują reakcji alergicznych lub odrzucenia przez organizm.
Wsparcie dla pozostałych zębówImplanty zębowe stabilizują sąsiadujące zęby, co pomaga w utrzymaniu ich pozycji w jamie ustnej.

Czy warto zakładać implanty zębowe?

Decyzja o założeniu implantów zębowych powinna być dobrze przemyślana i skonsultowana z lekarzem implantologiem. Jednakże, w większości przypadków implanty zębowe są doskonałym rozwiązaniem, które pozwala na przywrócenie pełnej funkcjonalności i estetyki jamy ustnej. Warto również pamiętać, że implanty zębowe są trwałym i skutecznym rozwiązaniem, które zminimalizuje koszty dalszych zabiegów. Zatem, czy warto się zdecydować na implanty zębowe? Odpowiedź niemalże w każdym przypadku będzie twierdząca.📞 Zadzwoń do nas: +48 606 315 315 i zapisz się na konsultację do naszej klinki  🦷


model implantu zębowego montowane w szczęce pacjenta

Najczęściej zadawane pytania dotyczące implantów przez naszych pacjentów

Poniżej zebraliśmy najczęściej zadawane pytania naszym lekarzom implantologom, przez naszych pacjentów. Mamy nadzieję, że poniższa baza wiedzy rozwieje Państwa wątpliwości i pomoże w podjęciu przemyślanej i racjonalnej decyzji.

Jakie są koszty założenia implantów zębowych?

Koszty założenia implantów zębowych zależą od wielu czynników, takich jak ilość potrzebnych implantów, ich rodzaj i stopień skomplikowania zabiegu. W Polsce koszt założenia jednego implantu zaczyna się od około 2500 zł. Wszystko jednak zależy od wybranego systemu. Przykładowo, Implanty Straumann, szwajcarskiego, renomowanego producenta będą nieco droższe.

Supradent Poleca:  Odbudowa zęba - co to jest, jakie są metody odbudowy zębów?

Czy zakładanie implantów zębowych jest bolesne?

Procedura zakładania implantów zębowych jest zwykle przeprowadzana pod znieczuleniem, dzięki czemu pacjent nie odczuwa bólu. Zatem czy wszczepienie implantów boli? Zdecydowanie nie.

Czy implanty zębowe są trwałe?

Tak, implanty zębowe są bardzo trwałe i mogą służyć przez wiele lat, jeśli są odpowiednio pielęgnowane.

Czy implanty zębowe są bezpieczne?

Jak najbardziej, implanty zębowe są całkowicie bezpieczne i nie wywołują reakcji alergicznych i zwykle nie występuje problem odrzucenia przez organizm.

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do zakładania implantów zębowych?

Istnieją przeciwskazania do zakładania implantów zębowych. Niektóre choroby, takie jak cukrzyca lub choroby autoimmunologiczne, mogą stanowić przeciwwskazanie do zakładania implantów zębowych. Przed przystąpieniem do zabiegu należy skonsultować się z lekarzem implantologiem.📞 Zadzwoń do nas: +48 606 315 315 i zapisz się na konsultację do naszej klinki  🦷


Kilka zdań na koniec – podsumowanie artykułu

Implanty zębowe to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą przywrócić pełną funkcjonalność i estetykę swojej jamy ustnej. Dzięki trwałości, wygodzie i bezpieczeństwu, implanty zębowe stanowią skuteczne i opłacalne rozwiązanie. Decyzja o założeniu implantów zębowych powinna być dokładnie przemyślana i skonsultowana z lekarzem implantologiem.

Autor: zespół kliniki Supradent

Polecamy:
Supradent Poleca:  Jaka jest cena implantów zębowych całej szczęki?