Przybliżenie przedstawiające implanty zębowe

Zdrowe zęby to nie tylko piękny uśmiech, ale także możliwość komfortowego jedzenia i życia bez bólu. Jeśli jednak doszło do utraty zęba, implant zęba może być najlepszym rozwiązaniem. Jak jednak wygląda cena takiego zabiegu i co na nią wpływa?

Co wpływa na koszt implantów zębowych?

Cena implantów zębowych jest uzależniona od wielu różnych czynników. Im bardziej renomowana klinika i doświadczeni lekarze, tym zazwyczaj wyższe stawki. Ogromne znaczenie ma też producent samych implantów oraz materiały użyte do wykonania korony. Wszystkie czynniki wpływające na cenę implantów zębowych to:

  • renoma i lokalizacja kliniki
  • doświadczenie i renoma lekarzy przeprowadzających zabieg
  • producent implantów: materiały od sprawdzonych, renomowanych producentów są droższe (jak np. szwajcarskie implanty strumann)
  • metoda wszczepienia implantu: niektóre zaawansowane techniki są droższe
  • materiał korony: korony cyrkonowe są droższe niż kompozytowe czy akrylowe
  • liczba dodatkowych badań i zabiegów, np. podniesienie dna zatoki szczękowej

Ile kosztuje wstawienie jednego implantu zębowego?

Wszczepienie pojedynczego implantu to zwykle koszt w przedziale 3000-4500 zł. Na tak dużą rozpiętość cenową wpływa wiele czynników, m.in. lokalizacja kliniki, doświadczenie lekarza, materiały użyte do wykonania implantu i korony. W dużych miastach i najlepszych klinikach ceny mogą sięgać nawet 5000-6000 zł.

Ile kosztują implanty zębowe całej szczęki?

Przy założeniu, że koszt 1 implantu to około 4000 zł, dla całej szczęki będzie to więc około 32 000 zł. Oczywiście jest to tylko przybliżona kwota, gdyż ceny mogą się wahać w zależności od wszystkich wymienionych wcześniej czynników. W przypadku bardziej ekskluzywnych klinik i najlepszych materiałów, cena za pełną rewitalizację uzębienia z wykorzystaniem implantów może przekroczyć nawet 40 000 zł.

Supradent Poleca:  Korony zębowe - czym są i czy warto się zdecydować?

Jak rodzaj korony zębowej wpływa na koszt implantów zębowych?

Rodzaj korony również ma znaczenie dla całkowitego kosztu leczenia implantami:📞 Zadzwoń do nas: +48 606 315 315 i zapisz się na konsultację do naszej klinki  🦷


  • korona cyrkonowa: trwała, estetyczna, ale najdroższa (ok. 2000-2500 zł)
  • korona kompozytowa: średni koszt, dobre właściwości estetyczne (1000-1500 zł)
  • korona akrylowa: najtańsza, ale najmniej estetyczna (800-1200 zł)

Cena implantów zębowych – podsumowanie informacji

Koszt implantów zębowych jest zróżnicowany i zależy od wielu czynników – od lokalizacji kliniki, przez doświadczenie lekarza, po materiały użyte do korony. Orientacyjnie za jeden implant wraz z koroną trzeba zapłacić 3000-4500 zł, a cena implantów dla całej szczęki to wydatek rzędu 32 000 zł.

Polecamy: