implanty zębowe w ręce stomatologa

Brak zębów to nie tylko kompleksy, ale także liczne problemy zdrowotne – od zaburzeń artykulacji, przez trudności w gryzieniu, aż po nieprawidłowe obciążanie stawów żuchwowych. Nowoczesne rozwiązanie w postaci implantów może przywrócić pełną sprawność i uśmiech na twarzy. Cóż jednak wiąże się z tak obszernym zabiegiem?

Od czego zależy cena implantów zębowych całej szczęki?

Zabieg implantologiczny uzupełnienia całej szczęki należy do jednych z bardziej złożonych i kosztownych procedur stomatologicznych. Ostateczny rachunek zależy od wielu różnych czynników, zarówno związanych z kwalifikacjami personelu medycznego i wyposażeniem kliniki, jak również specyficznymi uwarunkowaniami danego pacjenta. Oto główne czynniki mające wpływ na cenę:

  • Renoma i lokalizacja kliniki (im bardziej prestiżowa placówka, tym wyższe stawki)
  • Doświadczenie i kwalifikacje lekarza implantologa
  • Materiały użyte do wykonania implantów i zakotwiczenia (najwyższej jakości są droższe)
  • Ilość zębów do uzupełnienia oraz sytuacja zębodołowa
  • Konieczność wykonania dodatkowych zabiegów przygotowawczych (np. augmentacja kości)
  • Typ zastosowanego rozwiązania (implanty pojedyncze vs most na implantach)

Jaki jest koszt implantów zębowych całej szczęki?

Orientacyjny koszt pojedynczego implantu to wydatek rzędu 3000 – 4000 zł. W przypadku wykonywania implantów na całej szczęce trzeba więc liczyć się z wydatkiem minimum 28 000 – 32 000 zł. Jeśli wymagane będą zabiegi przygotowujące, a także zastosowanie kosztownych materiałów, cena może wzrosnąć nawet do 40 000 – 50 000 zł.

Kiedy wykonywany jest zabieg implantów zębowych całej szczęki?

Implanty na całą szczękę wykonuje się w sytuacji całkowitego braku uzębienia lub konieczności usunięcia wszystkich zębów z danego łuku zębowego. Jest to także dobre rozwiązanie dla osób z zaawansowaną resorpcją wyrostka zębodołowego, gdy standardowa implantacja pojedyncza jest niemożliwa. Przed podjęciem decyzji o tym zabiegu, lekarz musi dokładnie ocenić stan uzębienia i dobór optymalnej terapii.

Supradent Poleca:  Ból wszystkich zębów - jak sobie poradzić?

Umów się na wizytę konsultacyjną w sprawie implantów w Supradent

Marzysz o odzyskaniu pełnej sprawności narządu żucia? Skorzystaj z najnowocześniejszych rozwiązań w klinice Supradent na Mokotowie. Nasi doświadczeni implantolodzy i najwyższej jakości sprzęt zapewnią Ci profesjonalną opiekę na każdym etapie leczenia. Dogodna lokalizacja kliniki, możliwość parkowania i miła atmosfera tylko uprzyjemnią Twoją wizytę. Umów się już dziś na konsultację!📞 Zadzwoń do nas: +48 606 315 315 i zapisz się na konsultację do naszej klinki  🦷


Polecamy: