augmentacja kości

Augmentacja kości

Techniki augmentacyjne stosowane w naszej klinice pozwalają na odtworzenie kości w miejscu, w którym nastąpił jej zanik. Wykorzystuje się przy tym:

  • sterowaną regenerację kości,
  • podniesienie dna zatoki szczękowej,
  • rozszczepienie wyrostka zębodołowego.

Pierwsza metoda augmentacji kości

Sterowana regeneracja kości to popularna technika augmentacji stosowana w stomatologii, której celem jest uzupełnienie ubytku kości w miejscu, w którym uległa ona zanikowi. Pozwala także na zapobieganie wrastania w to miejsce tkanki łącznej. Przeprowadza się ją w znieczuleniu miejscowym. Stomatolog nacina u pacjenta dziąsło i odsłania kość. W ten sposób dociera do miejsca, w którym występuje zanik kości i umieszcza w nim specjalny materiał kościotwórczy (preparat kościozastępczy), na który zakładana jest membrana, która chroni otwarte dziąsło i umożliwia prawidłowy przebieg procesu regeneracji kości. Kiedy proces ten dobiegnie końca, pacjent ponownie musi zgłosić się do gabinetu stomatologicznego, a dentysta osłoni wówczas miejsce zabiegu tkanką dziąsła i założy szwy. Proces gojenia po zabiegu sterowanej regeneracji kości, trwa minimum 3 miesiące.📞 Zadzwoń do nas: 606 315 315 i umów się na wizytę w naszej klinice stomatologicznej  🦷


Druga metoda augmentacji kości

Drugą metodą augmentacji kości w stomatologii jest podniesienie dna zatoki szczękowej. Najczęściej zabieg dotyczy bocznych odcinków szczęki, gdzie zatoki znajdują się najniżej. Bez augmentacji, wprowadzenie implantów w takich miejscach mogłoby skutkować powstaniem nieprzyjemnych konsekwencji w postaci uszkodzenia błon zatoki. Przeprowadzenie zabiegu podniesienia dna zatoki szczękowej polega na tym, że pomiędzy dnem zatoki a granicą kości wyrostka zębodołowego umieszcza się materiał kościotwórczy.

Trzecia metoda augmentacji kości

Trzecia metoda – rozszczepienie wyrostka zębodołowego, najczęściej stosowana jest w odcinkach bocznych żuchwy wówczas, gdy wyrostek kości jest za wąski dla wszczepienia w niego implantu. Poszerzenie wyrostka zębodołowego polega na jego rozszczepieniu przy użyciu pił lub wierteł stomatologicznych. Wcześniej trzeba naciąć dziąsło i odsłonić kości. Zabieg obowiązkowo jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Lekarz po rozszczepieniu i odseparowaniu kości otrzymuje szczelinę, w której umieszcza materiał kościozastępczy i w miarę potrzeby również wiórki kostne. Zabieg kończy się zamknięciem rany i założeniem szwów.


📞 Zadzwoń do nas: 606 315 315 i umów się na wizytę w naszej klinice stomatologicznej  🦷


Supradent Poleca:  Dentofobia — lęk przed leczeniem stomatologicznym

Augmentacja kości — cena

W zależności od wybranej metody augmentacji, indywidualnych preferencji pacjenta i stopnia zaniku kości, stomatolog z naszej kliniki ustali właściwą cenę za kompleksowe wykonanie zabiegu odbudowy ubytku kostnego w szczęce lub żuchwie pacjenta.


📞 Zadzwoń do nas: 606 315 315 i umów się na wizytę w naszej klinice stomatologicznej  🦷


Autor: Zespół Kliniki Supradent 

Zobacz inne porady ekspertów: