Nakładki invisalign w oryginalnym pudełeczku na niebieskim tle

Czym właściwie jest system Invisalign i w jaki sposób on działa? Z pewnością to pytanie zadajesz sobie, gdy zastanawiasz się nad tym innowacyjnym rozwiązaniem w dziedzinie ortodoncji. Zapraszamy do lektury naszego poradnika, który przybliży ci wszystkie istotne informacje na temat Invisalign. Po jego przeczytaniu będziesz wiedział na co zwrócić uwagę i jak wygląda cały proces leczenia.

Co to jest Invisalign?

Invisalign to przełomowa metoda leczenia wad zgryzu, takich jak między innymi krzywy zgryz, która zrewolucjonizowała świat ortodoncji. Wykorzystuje serię niemal niewidocznych, wymiennych nakładek, które są wykonywane na zamówienie, aby pasować do twoich zębów. Każda nakładka jest noszona przez około dwa tygodnie, po czym jest wymieniana na kolejną w serii. Dzięki temu zęby stopniowo i delikatnie przemieszczają się do zamierzonej pozycji.

Jakie zalety ma leczenie Invisalign?

Wyróżniającą cechą Invisalign jest ich dyskrecja – są praktycznie niewidoczne dla osób postronnych. Nakładki są również wygodne i nie powodują otarć, jak to jest w przypadku tradycyjnych aparatów stałych. Istotnym plusem jest także możliwość ich łatwego zdejmowania podczas posiłków, co zdecydowanie ułatwia higienę jamy ustnej.

Supradent Poleca:  Biała dieta po wybielaniu zębów - co jeść?
dwie nakładki invisalign trzymanie w obydwu rękach

Na jakie wady zgryzu Invisalign będzie optymalne?

Invisalign jest skuteczny w leczeniu wielu wad zgryzu. Zaliczają się do nich m.in. przodozgryz, tyłozgryz, krzywe zęby, zgryz otwarty oraz luki między zębami, czy diastema. Oczywiście decyzję o zastosowaniu tej metody powinien podjąć doświadczony ortodonta po przeprowadzeniu szczegółowej analizy zgryzu pacjenta.

Jak wygląda leczenie Invisalign?

Na początku leczenia ortodonta wykonuje szczegółowe badanie zgryzu oraz pantomogram. Następnie tworzy plan leczenia na podstawie trójwymiarowego modelu zgryzu pacjenta. Każda nakładka jest indywidualnie dopasowana i wykonana na podstawie tego modelu.📞 Zadzwoń do nas: +48 606 315 315 i zapisz się na konsultację do naszej klinki  🦷


Z jakich etapów składa się leczenie Invisalign?

Leczenie Invisalign to proces składający się z kilku etapów. Najpierw ma miejsce konsultacja i diagnostyka, następnie tworzenie planu leczenia, w którym określany jest cel oraz liczba potrzebnych nakładek. Kolejnym etapem jest właściwe leczenie, podczas którego pacjent wymienia nakładki co około 2 tygodnie. Po zakończeniu leczenia bardzo ważna jest retencja, czyli stabilizacja uzyskanych wyników.

jedna nakładka Invisalign pokazana w ręce a druga w pudełeczku

Po jakim czasie widać efekty Invisalign?

Efekty leczenia Invisalign są widoczne już po kilku tygodniach od rozpoczęcia noszenia nakładek, jednak pełny rezultat można zauważyć dopiero po zakończeniu całego procesu leczenia. Jest to bardzo indywidualne i zależy od stopnia skomplikowania przypadku.

Jaki jest koszt założenia nakładek Invisalign?

Koszt leczenia Invisalign jest różny i zależy od stopnia skomplikowania wady zgryzu, a także od ilości potrzebnych nakładek. Przybliżony koszt tego typu leczenia to 8 000–14 000 zł. Zachęcamy do skonsultowania się z nami w celu dokładnego oszacowania kosztów.

Ile nosi się nakladki Invisalign?

Nakładki Invisalign powinny być noszone przez około 22 godziny na dobę. Wyjmuje się je jedynie podczas jedzenia i szczotkowania zębów. Każdą parę nakładek nosi się przez około dwa tygodnie.

Czy leczenie Invisalign boli?

Leczenie Invisalign jest znacznie mniej bolesne niż leczenie tradycyjnym aparatem ortodontycznym. Możesz odczuwać pewien dyskomfort lub lekki nacisk w pierwszych dniach po założeniu nowej pary nakładek, jednak z czasem te dolegliwości zanikają.

Supradent Poleca:  Wizyta kontrolna u dentysty - jak często?
zdjęcie ukazujące kilkanaście nakładek invisalign obok siebie i jedna w pudełeczku na środku ekranu

Czy można pić w Invisalign?

Zaleca się picie jedynie wody podczas noszenia nakładek Invisalign. Picie innych napojów, zwłaszcza tych barwiących jak kawa czy herbata, może spowodować przebarwienia nakładek.📞 Zadzwoń do nas: +48 606 315 315 i zapisz się na konsultację do naszej klinki  🦷


Dlaczego warto wybrać Invisalign?

Wybierając Invisalign, decydujesz się na nowoczesne, dyskretne i komfortowe leczenie wad zgryzu. Dzięki Invisalign możesz skutecznie poprawić swój uśmiech bez konieczności noszenia tradycyjnego aparatu. Zadzwoń do nas, umów się na konsultację i dowiedz się więcej o tej rewolucyjnej metodzie.

Częste pytania pacjentów na temat Invisalign

Opracowaliśmy szereg najczęściej zadawanych pytań, które nasi ortodonci usłyszeli podczas pierwszy wizyt oraz na kolejnych wizytach kontrolnych podczas leczenia systemem Invisalign. Mamy nadzieję, że poniższe FAQ pomoże Państwu rozwiać wszelkie wątpliwości. W razie pytań, zespół kliniki Supradent na Mokotowie pozostaje do Państwa dyspozycji.

Czy Invisalign jest dla każdego?

Invisalign jest skuteczny dla wielu przypadków, jednak ostateczną decyzję o leczeniu tą metodą powinien podjąć doświadczony ortodonta. Invisalign nie jest zalecany dla dzieci, które jeszcze nie mają stałych zębów.

Czy mogę ćwiczyć nosząc Invisalign?

Tak, Invisalign nie powinien przeszkadzać ci podczas wykonywania ćwiczeń fizycznych.

bliskie zbliżenie na nakładki invisalign

Jakie są skutki uboczne leczenia Invisalign?

Leczenie Invisalign jest bezpieczne, ale mogą wystąpić pewne skutki uboczne, takie jak lekki dyskomfort lub uczucie napięcia po założeniu nowych nakładek. Te objawy zwykle zanikają po kilku dniach.

Jak długo trwa leczenie Invisalign?

Czas leczenia jest bardzo indywidualny i zależy od specyfiki wady zgryzu. Średnio leczenie Invisalign trwa od 12 do 18 miesięcy.📞 Zadzwoń do nas: +48 606 315 315 i zapisz się na konsultację do naszej klinki  🦷


Czy mogę jeść nosząc Invisalign?

Nakładki Invisalign powinny być zdejmowane podczas jedzenia i picia. Dzięki temu możesz jeść wszystko, co chcesz bez obawy o uszkodzenie nakładek. Jeżeli chodzi o picie, woda jest dopuszczalna i wodę można pić w nakładkach Invisalign.

Supradent Poleca:  Fluoryzacja zębów - czym jest i kiedy wykonać?

Czy muszę nosić Invisalign cały czas?

Nakładki Invisalign powinny być noszone przez około 22 godziny na dobę. Najlepiej nosić je cały czas, z wyjątkiem jedzenia, picia i szczotkowania zębów.

Jak dbać o nakładki Invisalign?

Nakładki Invisalign powinny być czyszczone co najmniej raz dziennie. Najlepiej jest to robić specjalnymi środkami do czyszczenia nakładek Invisalign. Poza tym nakładki powinny być przechowywane w specjalnym etui, gdy nie są noszone.

Czy mogę palić nosząc Invisalign?

Nie zaleca się palenia podczas leczenia Invisalign, ponieważ dym tytoniowy może przebarwić i uszkodzić nakładki.

Umów się na konsultację w sprawie Invisalign w Supradent w Warszawie

Zadzwoń do nas, umów się na konsultację i dowiedz się więcej o leczeniu Invisalign. W naszej klinice Supradent oferujemy pełen zakres usług stomatologicznych, w tym zabiegi z obszaru stomatologii estetycznej i ortodoncji estetycznej, a nasz zespół ekspertów jest gotowy pomóc ci odzyskać zdrowy i piękny uśmiech.

Polecamy: